Przygody Egonka i Kalorci w Krainie Światła i Cienia

Przygody Egonka i Kalorci w Krainie Światła i Cienia

Wydanie I

ISBN: 978-83-954286-9-2

Cena: 32,90 zł

Egonek jest chłopcem zmierzającym z Krainy Światła do Krainy Cienia. Wychowany przez mamę, dobrą wróżkę, nie zna zła. Nigdy nie poznał swego ojca, gdyż ten został uwięziony przez złego Samaela, gdy chłopiec był mały. Według przepowiedni musi wkroczyć do Krainy Cienia i uwolnić ojca. Podczas wyprawy poznaje Kalorcię, która jest córką Samaela i doskonale zna sztukę walki. Jest samotniczką i buntowniczką. Spotykając Egonka, uczy się wrażliwości i współpracy.

FRAGMENT

W dalekiej krainie, otoczonej murem z ciemnych i gęstych drzew, przyszła na świat dziewczynka. Rodzicami jej byli mądry, waleczny, lecz ogarnięty chęcią zemsty mag Samael oraz kobieta o imieniu Magnolia. Kalorcia – tak nazwano dziewczynkę – miała delikatną urodę, którą odziedziczyła po swoich rodzicach. Jej smukłe i wdzięczne ciało przykuwało uwagę wielu mieszkańców krainy, a w szczególności chłopców.
Dorastając pod opieką swego mężnego i silnego ojca, dziewczynka nauczyła się sztuki walki i obrony. Jej zwinne ręce i nogi potrafiły pokonać każdego, kto za bardzo się do niej zbliżył i nie zgadzał się z jej zdaniem. Kalorcia nie lubiła bowiem bliskości i przytulania. Jej przekorna natura często wywoływała zaniepokojenie na twarzy jej mamy. Zmęczona licznymi pochwałami na temat swojej urody i sylwetki, Kalorcia postanowiła raz na zawsze zamknąć swe piękne ciało pod wieloma warstwami stroju przypominającego zbroję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *