Neurografika mnie porwała. Niemalże dosłownie i to do takiego stopnia, że oprócz kursu u Natalii, słucham i oglądam filmy twórcy – Pavla Piskareva. Zaciekawił mnie termin Algorytm, który odnalazłam na jednej ze stron:

Algorytm –  jest skończonym, uporządkowanym ciągiem jasno zdefiniowanych czynności, koniecznych do wykonania postawionego  zadania. W neurografice mamy również do czynienia z algorytmami. Między innymi dzięki algorytmom, określona technika działa i daje oczekiwane rezultaty.

Algorytm znoszenia ograniczeń

Przykuwająca uwagę terminologia, bo któż z nas nie dąży do przekraczania ograniczeń? Mogę rzec, że moje książki, bajki, działania, poświęcone są znoszeniu ograniczeń.

W każdym razie, algorytm pozwala na to, że doprowadzamy gwałtownie swoje życie do poziomu 0, poziomu wyjściowego. Algorytm pozwala zamknąć swoją przeszłość, usunąć problemy z przeszłości i uzyskać efekt terapeutyczny. To najczęściej używany algorytm, pozwalający pozbyć się bólu przeszłości, pomaga zmniejszyć lub pozbyć się stresu.

Nie ukrywam, że tematyka jest memu sercu bardzo bliska, ponieważ znając teorię Perspektyw Postrzegania Czasu Philipa Zimbardo, jestem na etapie tworzenia kursu, który ma na celu uwolnić się od bólu przeszłości i żyć z perspektywy pozytywnej przeszłości spoglądając przed siebie.

Wracając jednak do algorytmu – Piskarev podkreśla, iż pozwala on nie tylko doprowadzić życie do wyrównania, lecz tworzyć je w taki sposób, jaki chcę i pragnę. Algorytmy są tym, co pozwala znaleźć tę siłę wpływu w neurografice, to taki subtelny, delikatny artystyczny wpływ , który pomaga ukierunkować zmiany na płaszczyźnie interakcji z nieświadomością, na którą nie mamy wpływu. Wiemy bowiem doskonale, iż większość nieświadomych, destrukcyjnych mechanizmów determinuje nasze życie.

Modelowanie w neurografice

Drugi algorytm to algorytm, który nazywamy MODELOWANIEM. Tutaj uczymy się modelowania poprzez poznawanie i tworzenie kompozycji, elementów z jakich składa się algorytm i w konsekwencji cały obraz, jaki tworzymy. Dzięki nim dodajemy odpowiedniej energii, dzięki nim obraz staje się wyrazisty. Modelowania pozwala zacząć od nowa i jak mówi twórca, są to podstawy magicznego działania.

Algorytm energii koloru

Algorytm kontroli ENERGII KOLORU – to algorytm oparty na modelu uniwersalnym, na którym zbudowano fakt, że świat oprócz UNIWERSUM jest czymś pojedynczym; że zarówno nasz mały, wewnętrzny świat, jak i ten ukształtowany miliardy lat temu, są do siebie podobne. Kontrolując energię możemy wpływać na dowolne systemy, na myśli – czy to system naszego ciała, czy system rodziny, firmy, szkoły. Algorytm, wpływając na interakcję alementów i kolorów wpływa na komunikację w szerokim znaczeniu, komunikację interpersonalną oraz tę ze sobą, na jej energię, kształt i formę.

Dzięki algorytmowi poznajemy siebie. Zdobywamy wiedzę o swojej gamie koloru, o technice, i doświadczamy swej energii. Dzięki tej praktyce artystycznej, zyskujemy własny zestaw doświadczeń. Szukamy własnego koloru, pociągnięcia, by dzięki temu znaleźć własne pismo odręczne. Dzięki kolorom ożywiamy grafikę i budujemy relację z przedmiotem na którym nam zależy.

Kochani, to na razie tyle. Zapraszam Was wkrótce do następnej części. <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *