Aby rozwinąć skrzydła i poczuć wolność w działaniu, najpierw należy zbudować wokół siebie przestrzeń. Niestety bardzo często tej przestrzeni nie możemy poczuć, ponieważ jesteśmy powiązani nićmi przeszłości, która nas trzyma i więzi. Nie jesteśmy w stanie – moi drodzy – działać i tworzyć bez wcześniejszego odpuszczenia. „Tak długo, jak długo trzymamy zależność, tak długo ograniczenia bedą nas powstrzymywać”.

Tematyka uzależnień jest mi bardzo bliska. Nie dlatego, że posiadałam nałogi te popularne w naszej mentalności, lecz sama borykałam się z zależnością od więzi z ludźmi, których trudno mi było uwolnić i pójść swoją drogą. Uzależniałam mój wewnętrzny stan i szczęście od ich opinii i zdania, a wewnętrzne poczucie lojalności nie pozwalało na to, by odpuścić tych, którzy przestali ze mną rezonować.

Sztuką jest – kochani – znaleźć dla siebie sposób, który na dany moment i czas będzie z wami współgrał. Neurografika jest jedną z takich metod, która w sposób przyjemny i świadomy pozwala na zmianę swych przekonań, i zmianę postrzegania uzależnienia.

Neurografika – pomoc w wolności od nałogów

Na początku pracy z tematyką uzależnień, należy wybrać zależność, którą chcecie zrozumieć i uwolnić: od osoby, nałogu, sukcesu, przeżyć, pieniędzy, zakupów, od opinii i zdania innych ludzi, od przeżyć emocjonalnych w związku, który ci nie służy, itd. Wachlarz możliwości tytaj jest szeroki. Zapytaj siebie, w jakim tamacie czujesz się nieszczęśliwy, co odbiera ci poczucie szczęścia i wolności i znajdź to, co cię trzyma, by żyć w pełni i móc decydować o sobie.

Przypomnijmy czym jest neurografika.

Neurografika, to historia, którą rysujemy – dla siebie, zmieniając ją. Nie interesuje nas zmiana innych. Skupiamy się na naszych odczuciach i naszych spostrzeżeniach. To nasze osobiste wrażenia, wszystko to, czego w naszym odczuciu nie mamy, a czego pragniemy. Dzięki neurografice zmieniamy nie innych, lecz wyłącznie siebie, zmieniamy nasz wewnetrzny system, w którym obecnie funkcjonujemy. Każda zaś zmiana w naszym wewnętrznym systemie wpływa na zmianę w systemie wszechświata.

  1. Narysuj siebie i linie zależności, w której tkwisz a z której pragniesz się uwolnić. Sprecyzuj zatem temat w sposób następujący:

Tworzę wolność od uzależnienia, czy też od nawyku: Nazwij. Kochani, nawyk to czynność – wzór, który powtarzamy, niekiedy bez użycia świadomości i woli, a który nie czyni nas wolnym i szczęśliwym.

Twórzmy zatem WOLNOŚĆ OD PEWNEJ ZALEŻNOŚCI, KTÓRA POWODUJE, ŻE TWA RZECZYWISTOŚĆ JEST NISZCZONA.

2. Zaczynamy:

  • narysuj linię neurograficzną wzdłuż kartki,
  • koło po lewej to TY – nasz umysł postrzega koło jako coś, bezpiecznego, harmonijnego i spokojnego,
  • koło po prawej to osoba, związana z uzależnieniem – kto pierwszy przychodzi ci na myśl,

Bliskość w relacji tworzy się poprzez połączenie – przez czakrę serca – narysuj. Przez nią przechodzi energia boskiej miłości. Jeśli jesteśmy blisko – czujemy silną więź, silne połączenie. Czasem odczuwamy jej emocje. Mamy wrażenie, że coś mu grozi, czy dzwonimy do siebie w tym samym czasie.

Rysuj linie neurograficzne, odczuwaj i nadawaj im kształt. Zwracaj uwagę na myśli i odczucia jakie przychodzą. Nie wszystko musisz wiedzieć. Pozwól poprowadzić się twej intuicji.

Następnie, gdy już stwoarzyłeś na kartce powiązania z uzależnieniem, przekształć je. Zerwij nici, które chcesz i możesz. Nadaj im naowe znaczenie i kształt. Nadaj nową barwę. Twórz swoją wolność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *